Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

AK Parti’den Meral Akşener’e ‘Ayasofya’ cevabı: Ne kadar ayıp…

AK Parti’den Meral Akşener’e ‘Ayasofya’ cevabı: Ne kadar ayıp…
22 views
09 Haziran 2020 - 22:46

“Ayasofya Cami’nin ibadete açılması” amacıyla Meclis Başkanlığına sunulan Araştırma Önergesi, TBMM’de kabul edilmedi.

AKŞENER GERÇEKLERİ ÇARPITTI

Önergenin reddedilmesinin ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akşener, İYİ Parti resmi Twitter hesabından paylaşılan, ”Siyasette #GeriVites’in ne olduğuna ve nasıl yapıldığına dair bu öğretici nitelikteki tutumundan ötürü @Akparti’ye teşekkür ederiz” sözlerini alıntılayarak, ”Hayırdır Sayın Erdoğan” diyerek paylaşımda bulundu. Akşener’in paylaşımına AK Parti’den yanıt geldi.

BÜLENT TURAN’DAN JET CEVAP: NE KADAR AYIP…

Belge paylaşarak AK Parti’nin Ayasofya’nın açılmasına ret oyu vermedğini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ”Ne kadar ayıp bir uslup! AK Parti “Ayasofya’nın açılmasına” değil, İyi Parti’nin dün Ayasofya açılamaz iddialarına rağmen bugün “araştırma komisyonu kurulması” önergesine ret oyu verdi. Neyi araştıracaksınız, İstanbul’u kimin fethettiğini mi? Konu belli, atılacak adım belli…” diye Merak Akşener’e tepki gösterdi.

AK PARTİLİ MEHMET MUŞ: GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Ayasofya’nın İbadete açılması önerisine şimdi ret veriyoruz. Danıştay’da bir dava yürümektedir, temmuz ayı içerisinde bununla alakalı bir karar verilecektir. Mesele araştırmanın ötesine geçmiştir. Karardan sonra gerekli adımlar atılacaktır.” mesajını vermişti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2021 ©