Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

BAE’nin yeni oyunu: PKK’ya para transferi

Her sahada Türkiye’ye karşı yürütülen operasyonların finansörlüğünü yürüten Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE),Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bölgesindeki terör örgütü PKK’ya mali yardımda bulunduğu iddia edildi. IKBY’nin BAE’den bölgedeki döviz büroları ve banka hesaplarına gelen tüm para transferlerinin gerçekleştirilebilmesi için emniyetten

BAE’nin yeni oyunu: PKK’ya para transferi
2 views
15 Haziran 2020 - 11:27

Türkiye’nin, yürüttüğü terörle mücadele operasyonlarına müdahale olmaya çalışan Körfez lobisi bu sefer de yanıbaşında ortaya çıktı. BAE’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi sınırları içerisinde, PKK’ya ait hesaplara para transferi gerçekleştirdiği belirlendi.

Londra merkezli Arapça yayın yapan Arab el-Cedid gazetesine konuşan IKBY’deki güvenlik kaynakları, BAE üzerinden terör örgütü PKK’ya son aylarda mali yardımlar yapıldığına dair gelen bilgiler üzerine para transferine yönelik yeni uygulamalar hayata geçirdiklerini kaydetti.

ONAY BELGESİ ŞARTI

Güvenlik gerekçesiyle isimleri gizli tutulan Erbil’deki güvenlik kaynakları, IKBY’nin BAE’den bölgedeki döviz büroları ve banka hesaplarına gelen tüm para transferlerinin gerçekleştirilebilmesi için emniyetten “onay belgesi” alınması şartı getirildiğini söyledi. 

BİN DOLAR ÜZERİ

Yetkililer, sınırlandırma kararı alınan para transferine ilişkin yeni uygulamanın 1000 dolar ve üzerini kapsadığını, Erbil, Duhok ve Süleymaniye’deki tüm döviz ofislerinin bu durumdan haberdar edildiğini belirtti. 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2020 ©