Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

Bakan Varank’tan videolu ispat: AK Parti’den önce ‘bu’ Muharrem İnce de yoktu galiba

‘Başörtüsünün serbest bırakılması Cumhuriyet’e meydan okumaktır’ sözlerinin sahibi CHP’li Muharrem İnce’nin AK Parti sonrası kadınların özgürleşmesini hazmedemeyen açıklamalarına bir tepki de Bakan Mustafa Varank’tan geldi. Varank, İnce’nin yıllar önce başörtüsüne karşı düşmanca ifadeler kullandığı açıklamaları paylaşarak

Bakan Varank’tan videolu ispat: AK Parti’den önce ‘bu’ Muharrem İnce de yoktu galiba
22 views
29 Haziran 2020 - 8:59

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in TBMM’de kadın hakları ile ilgili açıklamalarıyla başlayan ve CHP’li Muharrem İnce’nin Zengin’e tepki olarak paylaştığı ama rezil olduğu ifadeler sonrası tartışmalar devam ediyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İnce’nin “AK Parti’den önce hiçbir şey yoktu”ya varan anlamsız paylaşımına, AK Parti’den önce İnce’nin başörtüsüne karşı düşmanca açıklamalarını hatırlatan bir video ile cevap verdi.

“AK PARTİ’DEN ÖNCE “BU” MUHARREM İNCE DE YOKTU GALİBA”

Varank, İnce’nin Allah’ın emri başörtüsüne karşı nefretini gözler önüne seren 4 ayrı zamanda çekilmiş 4 videoya “AK Parti’den önce “bu” Muharrem İnce de yoktu galiba…Teşekkürler AK Parti.” notunu düştü.

TARTIŞMAYI BAŞLATAN AÇIKLAMA

CHP’li Muharrem İnce, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in ‘AK Parti gelene kadar kadının adı yoktu’ sözlerine tepki olarak “AKP’den önce yol yoktu, buzdolabı yoktu, mağarada yaşar, ağaç kovuğunda saklardık yiyeceklerimizi…Taş devrindeydik, kadının adı yoktu” ifadelerini kullanmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2021 ©