SON DAKİKA
hava
Google News

Enerjinin kahramanlarına Komando eğitimi

UEDAŞ’ın saha çalışanlarına verdiği eğitimler, aksiyon dolu görüntülere sahne oluyor. Güney Marmara’da 5 milyonun üzerinde nüfusa elektrik …

Son Güncelleme :

03 Ekim 2022 - 16:19

UEDAŞ’ın saha çalışanlarına verdiği eğitimler, aksiyon dolu görüntülere sahne oluyor.

Güney Marmara’da 5 milyonun üzerinde nüfusa elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, arıza onarım ve bakım ekiplerine düzenlediği eğitimlerle olası iş kazalarının önüne geçiyor.

Coğrafi koşulların yanı sıra atmosferik etkenlerin de önemli rol oynadığı elektrik dağıtım sektöründe, enerji sürekliliğini sağlarken ekiplerin iş sağlığı ve güvenliği de büyük önem taşıyor.

UEDAŞ’ın kendi simülasyon sahasında yılda en az 3 kez gerçekleştirdiği ‘havai hat eğitimi’ ile ekipler, sahadaki risklere karşı tecrübeleniyor. Havai hat eğitimlerinde elektrik direklerine, beton, ağaç ya da kafes direklerine iş güvenliği açısından nasıl tırmanılacağı , topraklamanın nasıl yapılacağı, elektrik enerjisinin kontrolü ve yapılacak işlerin pratik yolları gösteriliyor. Bu sayede telsize düşen ihbarlara en hızlı ve güvenli şekilde müdahale edilirken abonelerin kesinti noktasında mağduriyet yaşamaması sağlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı