Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

George Floyd isyanıyla yanan ABD’ye bir kötü haber daha! 21 eyalette kırmızı alarm

Polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi George Floyd için ülke genelinde devam eden protesto gösterileri ile mücadele eden ABD’de sular durulmuyor. Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan önlemlerin aşamalı olarak gevşetildiği ABD’nin 21 eyaletinde vaka sayısında artış yaşandığı belirtiliyor.

George Floyd isyanıyla yanan ABD’ye bir kötü haber daha! 21 eyalette kırmızı alarm
27 views
11 Haziran 2020 - 19:47

Associated Press’in analiz haberine göre, Arizona, Teksas, Kuzey Carolina gibi bazı güney eyaletlerinde son bir haftada virüse yakalananların sayısında yükseliş gözlendi.

GÜNLÜK VAKA SAYISI 2 KATI AŞTI

Arizona’da evde kal talimatının kaldırıldığı 15 Mayıs’tan önce günlük 400 vaka görülürken, bu rakam son 7 günde günlük 1000’i geçti.

KUZEY CAROLINA EN YÜKSEK RAKAMI GÖRDÜ

Kuzey Carolina’da hafta sonu vaka sayısı 1370 ile günlük en yüksek rakamı buldu, Teksas’ta ise Kovid-19 nedeniyle hastanelere yatan kişi sayısında son iki haftada yüzde 42 artış oldu.

Uzmanlar, vaka sayısının yükselişinde ilgili eyaletlerdeki Kovid-19 testlerinin artmasının yanı sıra evde kal talimatının kaldırılması ve ekonominin açılmasının da salgının yayılmasında etkili olabileceğine dikkati çekti.

GEORGE FLOYD PROTESTOLARI ETKİLEDİ Mİ?

Polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden siyahi George Floyd için ülke genelinde devam eden protesto gösterilerinin virüsün yayılmasında ne kadar etkili olduğunu henüz bilmediklerini belirten uzmanlar, bunun da ilerleyen günlerde ortaya çıkacağını hatırlattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2021 ©