Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

Intel, hibrit teknolojili Lakefield işlemcilerini satışa sundu

Intel, kod adı Lakefield olan Intel hibrit teknolojili Intel Core işlemcileri pazara sundu. İşlemciler Intel’in Foveros 3D paketleme teknolojisini kullanıyor, güç ve performans ölçeklenirliği için hibrit CPU mimarisiyle tasarlandı. Lakefield işlemciler, ultra hafif ve yenilikçi form faktörleri için verimlilik ve içerik yaratmada Intel Core performansını ve Windows’la tam uyumluluğu sunan en küçük işlemciler.

Intel, hibrit teknolojili Lakefield işlemcilerini satışa sundu
35 views
14 Haziran 2020 - 9:36

Intel Hibrit Teknolojili Intel Core işlemciler %47’ye kadar daha küçük devre kartı ebadı  ve daha uzun pil ömrü için %56’ya kadar daha küçük paketleme alanı  içinde Windows 10 ile tam uygulama uyumluluğu sunuyor ve orijinal malzeme üreticilerine kullanıcıların beklediği PC deneyimini sunma olanağının yanısıra, tek ekranlı, çift ekranlı veya katlanabilir ekranlı cihazlarda form faktörü tasarımı konusunda esneklik tanıyor.

Ayrıca bu yeni Intel Core işlemciler:

Intel Hibrit Teknolojisine sahip Intel Core i5 ve i3 işlemciler daha yoğun iş yüklerinin ve öncelikli uygulamaların gerekliliklerini yerine getirmek için 10nm Sunny Cove çekirdekten yararlanıyor. Dört adet enerji tasarruflu Tremont çekirdek de arka planda gerçekleştirilen işler için güç ve performans optimizasyonunun dengede olmasını sağlıyor. İşlemciler 32- ve 64- bit Windows uygulamaları ile tam uyumlu.

Intel’in Mobil Müşteri Platformları Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı Chris Walker “Intel Hibrit teknolojisine sahip işlemciler, Intel’in mimarilerin ve IP’lerin benzersiz bir kombinasyonuyla silikon tasarlamada deneyime dayalı bir yaklaşım benimseyerek PC sektörünü ileri taşıma vizyonunun mihenk taşıdır. Intel’in iş ortaklarıyla gerçekleştirdiği yoğun ortak mühendislik çalışmaları ile bu işlemciler geleceğin yenilikçi cihaz kategorilerinin potansiyelini ortaya çıkaracaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2021 ©