İsrail ile Suudi Arabistan arasında gizli Türkiye görüşmesi: Alarm zillerini çaldırıyor « Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

7 Aralık 2021 - 09:28

İsrail ile Suudi Arabistan arasında gizli Türkiye görüşmesi: Alarm zillerini çaldırıyor

Türkiye’nin Kudüs’teki varlığına ilişkin çarpıcı bir yazı kaleme alındı. Türkiye’nin Filistin ve kutsal topraklarda artan popülaritesinin sadece İsrail’i değil Suudi Arabistan’ı da rahatsız ettiğine dikkat çekilen makalede

İsrail ile Suudi Arabistan arasında gizli Türkiye görüşmesi: Alarm zillerini çaldırıyor
Son Güncelleme :

29 Haziran 2020 - 8:58

62 views

Middle East Monitor sitesinde yer alan Ahmed Al-Burai imzalı makalede, Türkiye’nin Filistin ve kutsal topraklarda artan popülaritesine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

“İSRAİL, TÜRKİYE’NİN VARLIĞINI ENGELLEMEK İÇİN ÇABA SARF EDİYOR”

İsrail’in Türkiye’nin Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs’teki varlığını engellemek için çaba sarf ettiği belirtilen yazıda Ürdün, Fas ve Suudi Arabistan’ın tarihi süreç boyunca bölgede meşruiyet talep ettiği ifade edildi.

İSRAİL VE SUUDİ ARABİSTAN’DAN GİZLİ “TÜRKİYE” TOPLANTISI

İsrail ile Suudi Arabistan’ın Doğu Kudüs’te gizli bir görüşme gerçekleştirdiğine dikkat çekilen makalede iki ülkenin, Türkiye’nin Filistin meselelerindeki rolünün sınırlandırılması için çalışma yürüttüğü yazıldı.

“TRUMP’IN KARARLARI SÜRECİ BAŞKA BİR AŞAMAYA ÇEKTİ”

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail-Filistin konusunda verdiği kararlarla sürecin başka bir aşamaya çekildiğinden bahsedilen makalede, Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak tanınması ile ABD Büyükelçiliği’nin şehre taşınması gelişmelere örnek olarak gösterildi.

“BÖLGEDEKİ TÜRK BAYRAKLARI İSRAİL İÇİN ALARM ZİLLERİ ÇALDIRIYOR”

Türkiye’nin şehirdeki varlığının İsrail’i endişelendirdiğinden bahseden yazıda “Kutsal şehirde Türk bayraklarının görünürlüğü İsrail için alarm zilleri çaldırıyor” ifadesi kullanıldı.

TÜRKİYE’NİN POPÜLARİTESİ İSRAİL VE SUUDİ ARABİSTAN’I RAHATSIZ EDİYOR

Türkiye’nin Kudüs’te Filistin halkının yararına sürdürdüğü yatırım, eğitim programları ve STK girişimlerinin İsrail tarafından bir tehdit olarak görüldüğü belirtilen makalede Türkiye’nin Filistin’deki artan popülaritesinin sadece İsrail’i değil Suudi Arabistan’ı da rahatsız ettiğine dikkat çekildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.