Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

Pençe Harekatı teröristbaşı Karayılan’ı korkuttu! Resmen itiraf etti

Kuzey Irak’ta PKK’lı teröristlere yönelik ‘Pençe-Kartal’ ile havadan ‘Pençe-Kaplan’ ile karadan harekat başlatıldı. Son demlerini yaşayan ve artık dağılma noktasına doğru ilerleyen terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan, Türkiye’nin istihbarat ağının ne derece güçlü olduğunu dile getirerek korkuyu göz önüne serdi.

Pençe Harekatı teröristbaşı Karayılan’ı korkuttu! Resmen itiraf etti
21 views
17 Haziran 2020 - 16:34

Pençe Harekatları ile teröristlerin inleri başlarına yıkılırken son olarak bu gece saatlerinde başlayan harekatla komandolar karadan Haftanin bölgesine çıkarma yaptı. Terörist Karayılan, örgütteki korkuyu adeta itiraf edercesine açıklamalarda bulundu.

Örgütü ayakta tutmaya çalışan PKK elebaşı Murat Karayılan, Türkiye’nin PKK’ya karşı yürüttüğü istihbarat stratejisinde başarılı olduğunu ikrar etti. Türkiye’nin kendilerine karşı teknoloji, askeri ve istihbari savaş tekniklerini uyguladığını iddia eden Karayılan, “İstihbarat olmazsa bunların hiçbiri sonuç alamaz” dedi. Karayılan, Türk istihbaratının gücünü kabul ederken, kendilerinin istihbarat konusunda eksik kaldığına değindi.
Türkiye’nin bölgedeki güçlü istihbarat ağının örgüte büyük zarar verdiğini söyleyen Karayılan, örgütün hareket tarzını buna göre değiştirmesi gerektiğini tekrarladı. Karayılan, Türkiye’nin saha istihbaratının İHA’lardan elde ettiği istihbarattan daha güçlü olduğunu da vurguladı.

KÜRT VATANDAŞLARINI AŞAĞILADI

Murat Karayılan, Kürt halkının PKK’ya olan desteğinin azalmasına da değindi. “Kürt halkını para uğruna PKK’yı Türk istihbaratına satmakla” itham eden Karayılan, “Kendimizi sizin için feda ediyoruz” diyerek destek talebinde bulundu.

Karayılan sözlerini, “MİT’in özellikle Kürt gençlerini ajanlaştırdığını, istihbaratın güçlü çalışmalarına karşı gizli kalınması gerektiğini” vurgulayarak bitirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2021 ©