hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
Google News

SAS Viya, Microsoft Azure Marketplace Üzerinde Kullanıma Sunuldu

SAS’ın sektör lideri analitik platformu, saatlik fiyatlandırma modeli, uygulama içi eğitimler ve birden fazla dil desteğiyle Microsoft Azure …

Son Güncelleme :

05 Ekim 2022 - 12:57

SAS Viya, Microsoft Azure Marketplace Üzerinde Kullanıma Sunuldu

SAS’ın sektör lideri analitik platformu, saatlik fiyatlandırma modeli, uygulama içi eğitimler ve birden fazla dil desteğiyle Microsoft Azure Marketplace üzerinde yerini aldı.

SAS® Viya® analitik platformu, tek tıkla ve kullandıkça öde yaklaşımıyla Microsoft Azure Marketplace üzerinde kullanıma sunuldu. Microsoft Azure üzerinde tüm fonksiyonlarıyla birlikte sunulan SAS Viya, dünyanın her yerindeki müşterilere temel veri keşfi, makine öğrenimine erişim ve modeli canlıya alma özelliği sağlıyor. Pek çok dilde sunulan uygulama hızlı uyumu ve uzun vadeli başarıyı desteklemek için kapsamlı bir uygulama içi öğrenme merkeziyle geliyor.

IDC’nin pazar araştırması, genel bulut üzerinden analitik yazılımları dağıtımının büyüdüğünü ve 2024 yılına kadar şirket içi dağıtımlara denk olacağını tahmin ediyor. IDC Analitik ve Bilgi Yönetimi Grup Başkan Yardımcısı Dan Vesset, “SAS, bu stratejik hamleyle analitiğe erişimi kolaylaştırıyor” diyor. “SAS Viya, bugün piyasadaki en kapsamlı analiz platformlarından biri. Kullanıcılara Microsoft Azure Marketplace aracılığıyla veriden yönetilen modele kadar anında kullanım ve yaygınlaştırma olanağına sahip eksiksiz bir analitik yaşam döngüsü sunmak çok önemli. Ürünün yerleşik destek ve eğitim eşliğinde sunulmasının, dünyanın her yerindeki analitik, BT ve iş gruplarına önemli oranda üretkenlik sağlamasını bekliyoruz.”

Kapsamlı erişim ve geniş dil desteği

SAS Viya, kullanıcıların üretkenliği artırmasına ve sorunsuz bir şekilde iş birliği yapmasına olanak tanıyan makine öğrenimi yetenekleriyle, kurum genelinde analitik erişimini genişletmek için tasarlandı. SAS Viya’nın Microsoft Azure’da kullanıma sunulmasıyla birlikte kullanıcılar SASVisual Analytics, SAS Visual Statistics, SAS Visual Data Mining and Machine Learning ve SAS Model Manager öğelerini içeren eksiksiz Viya paketine erişebilecekler.

Microsoft Azure üzerinde SAS Viya hakkında daha fazla bilgi edinin.

Platform, her seviyedeki kullanıcının sınıfının en iyi yapay zekasından faydalanmasını sağlamak için tek bir görsel arayüzde hem programlama hem de çok az kod kullanılan veya hiç kod kullanılmayan seçenekler sunuyor. Python ve R dahil olmak üzere hem SAS hem de açık kaynak dillerini destekleyen veri bilimcileri, kendi dillerini ve tercih ettikleri teknikleri kullanarak kod yazabiliyor.

SAS için yeni bir gün

SAS CEO’su Jim Goodnight, Microsoft Azure Marketplace üzerinden Viya’ya erişimin SAS’ın gücünden yararlanmanın hızlı ve kolay bir yolu olduğunu söyledi. Goodnight, “Kullanıcılarımızın zaten bildiği ve sevdiği tüm güçlü yetenekleri sağlamaya devam ederken, müşterilerimize SAS Viya’ya erişmenin yeni bir yolunu sunmaktan heyecan duyuyoruz. Tüm analitik yaşam döngüsünü ele alan yeni nesil yapay zeka eşliğinde piyasadaki en kapsamlı analitik paketini oluşturmak için onlarca yıl harcadık. Yazılımımızı en hızlı ve en üretken olacak şekilde tasarlıyor ve test ediyoruz. Artık bunların hepsini Microsoft Azure Marketplace’te birkaç tıklamayla kullanmak mümkün” dedi.

Kesintisiz müşteri başarısına adandı

SAS Başkan Yardımcısı ve CTO’su Bryan Harris, şunları söyledi: “İster basit raporlar oluşturun ister kritik iş ihtiyaçlarına yanıt vermek için ileri seviye yapay zeka çözümleri geliştirin, bulut ve yapay zeka inovasyonuna olan bağlılığımız müşterilerimizin başarısı için kritik öneme sahip. Beceri düzeyi, ekip veya tercih edilen programlama dili ne olursa olsun, SAS Viya’yı tüm analitik kuruluşların kullanımına sunmak ana hedefimizdir. Viya’nın müşterilerimizin inovasyon hikayelerinin temelini oluşturmasını istiyoruz.”SAS Viya kullanıcıları iş analistlerinden, veri bilimcilerinden ve üretim hattı çalışanlarından yöneticilere kadar bilgi tüketen herkesi kapsıyor. Dünyanın her yerinde ve tüm sektörlerde yer alan bu kesim, artık doğrudan Microsoft Azure üzerinde SAS Viya aracılığıyla sağlanacak olan SAS Toplulukları içindeki diğer SAS kullanıcıları ve uzmanlarının deneyimlerinden yararlanacaklar. Viya’nın dönüştürücü gücünü benimseyen kuruluşlar arasında şunlar yer alıyor:

  • SAS Hackathon 2022 kazananı Team JAKSTAT, COVID devlet yardımını bölgesel küçük işletmelere tahsis etmek için Microsoft Azure üzerinde SAS Viya’yı kullandı. Endonezya Jakarta ekibi, stratejik yatırıma öncelik vermek için Viya’nın yapay zeka, makine öğrenimi ve veri modelleme yeteneklerini kullanarak bölge ve ülke için en iyi ekonomik dayanıklılığa sahip mikro, küçük ve orta ölçekli işletmelere en fazla yardımın aktarılmasına yardımcı oldu.
  • In-vitro (vücut dışında kullanılan) diagnostik (tıbbi tanı cihazları) (IVD) alanında dünya lideri olan bioMérieux ve SAS tarafından desteklenen hizmet olarak yazılımı CLARION™, ABD hastaneleri ve referans laboratuvarlarındaki sayısız sağlık hizmeti verisini birbirine bağlayarak sağlığı tehdit eden durumlarla mücadele etmeye yardımcı olacak kritik bilgileri sağlıyor. Bu yenilikçi çözüm, antibiyotiklere dirençli bakterileri izliyor ve daha bilinçli klinik karar verme sürecini güçlendirmek için SAS Viya üzerinde hızla veri panoları oluşturuyor.
  • Finlandiya’nın bireysel bankacılıktaki en iyi bankalarından S-Bank, analitiği Viya ile modernize ederek ve veriyle daha yakın çalıştırarak gelişmiş görsel araçlara ve daha hızlı performansa erişiyor. S-Bank Ürün ve BT’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Iikka Kuosa, “SAS ve Azure ile sağlanan çözüm, analitikle çalışma şeklimizi, özellikle de kullandığımız araçların görsel yeteneklerini büyük ölçüde geliştirdi. Bu da analitik ekibiyle iş geliştirme ekibi arasındaki uyumu güçlendirmeye yardımcı oldu” diyor.
  • Almanya’nın en büyük kamu sağlık sigortası şirketi olan Techniker Krankenkasse (TK), müşterilerinin sağlık vakaları arasındaki korelasyonları bulmak ve içgörü kazanmak için Viya’yı kullanıyor. TK Veri Bilimcisi Dr. Thilo Eichenberg, “İlişki tanıma uygulamamız SAS Viya’nın yeni gereksinimlere uyum sağlama konusundaki esnekliğini açıkça gösteriyor. Bu mimariyi, bizim bakış açımızdan geleceğe hazır kılan şey olarak görüyoruz” diyor.

SAS ve Microsoft iş ortaklığının değerini temel alıyor

SAS Viya’yı Microsoft Azure Marketplace üzerinde bir “Hemen Al” teklifi olarak konumlandırmak, SAS/Microsoft stratejik ortaklığının genişletmeye devam eden odağını temsil ediyor. SAS, Microsoft ile iş ortaklığını ilk olarak 2020’de duyurdu ve yakın zamanda Microsoft Küresel Bağımsız Yazılım Satıcısı (ISV) 2022 Yılın İş Ortağı Ödülünü kazandı. Bu başarı, yenilikçilik ve uygulama mükemmelliği sergileyen iş ortaklarının bir takdiri niteliğinde.

İş ortaklığın küresel kuruluşlara yönelik faydaları var. Örneğin National Bank of Greece (NBG) için SAS platformunun Microsoft Azure bulut esnekliğiyle birleşimi, banka operasyonlarının dönüştürülmesine yardımcı oldu. NBG Bank Genel Müdür Yardımcısı Pantelis Maraveas, “Bulutta SAS Viya uygulamasıyla maliyetleri ve süreçlerin karmaşıklığını önemli ölçüde azaltıp, çeviklik, hız ve verimlilik elde ederek yeni analitik altyapısının geliştirilmesini önemli ölçüde iyileştirdik” diyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.