hava 21° Orta

Şimdiye Kadar İzlediklerinizi Unutturacak Türde Olan Birbirinden Ürkütücü Korku ve Gerilim Filmleri

Bu filmleri izlemeye cesaretiniz var mı, bunu bir düşünmelisiniz! Birbirinden heyecanlı ve gerilim düzeyi yüksek hikayeler, vampirler, zombiler ve perili evlerden çok daha fazlasını bu listede bulabilirsiniz!

40. Tragedy Girls (2017)

IMDb: 6.0

Özet: Bu komedi-korku filmi, gerçek bir suç blogu işleten iki lise son sınıf öğrencisi olarak Alexandra Shipp ve Brianna Hildebrand’ı canlandırıyor. Bir seri katil, Orta Batı’daki küçük kasabaları takip etmeye başlar.

Oyuncular: Brianna HildebrandAlexandra ShippJack Quaid

Yönetmen: Tyler MacIntyre

39. Paranormal Activity (2007)

IMDb: 6.3

Özet: Film küçük bir bütçeyle çekildiğinden gerçeğe çok yakın görüntülerle hemen arkanızda hayalet duruyor gibi hissedeceksiniz. Yılların eskitemediği korku filmlerinden Paranormal Activity, özellikle ilk filmi ile akıllara kazınıyor.

Oyuncular: Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs

Yönetmen: Oren Peli

38. The Babadook (2013)

IMDb: 6.8

Özet: Küçük ama alanında profesyonel Avustralyalı küçük kadrosunun harikalar çıkardığı bu film, piyasaya sürülmesinden bu yana bir LGBTQ+ temsili oldu. Kocasının vahşice ölümünden altı yıl sonra Amelia (Essie Davis) kendini kaybetmiştir. ‘Kontrolden çıkmış’ 6 yaşındaki Samuel’i (Noah Wiseman), sevmeyi imkansız bulduğu oğlunu disipline etmek için mücadele eder. Samuel’in rüyaları, ikisini de öldürmeye geldiğine inandığı bir canavar tarafından rahatsız edilir.

Oyuncular: Essie Davis, Noah Wiseman, Daniel Henshall

Yönetmen: Jennifer Kent

37. Climax (2018)

IMDb: 6.9

Özet: Climax’ta genç dansçılardan oluşan bir topluluk prova yapmak için uzak ve boş bir okul binasında toplanır. Ve unutulmaz bir açılış performansının ardından grup, kabusa dönüşen bir gece boyu kutlamaya devam eder.

Oyuncular: Claude Gajan Maude , Claude Gajan Maull , Giselle Palmer , Kiddy Smile , Lea Vlamos , Romain Guillermic , Sharleen Temple .

Yönetmen: Gaspar Noé

36. It Follows (2014)

IMDb: 6.8

Özet: 19 yaşındaki Jay (Maika Monroe) için sonbahar ayı okul, erkekler ve gölde geçen hafta sonları ile ilgiliydi. Ancak görünüşte masum bir cinsel yakınlaşmadan sonra, kendisini garip birinin ya da bir şeyin onu takip ettiğine dair bir hisle boğuşmaya başladı. 

Oyuncular: Bailey Spry , Daniel Zovatto , Jake Weary , Keir Gilchrist , Lili Sepe , Linda Boston , Olivia Luccardi , Maika Monroe , Ruby Harris

Yönetmen: David Robert Mitchell

35. The Witch (2015)

IMDb: 6.9

Özet: Püritenler, şeytani ritüeller ve lanetli bir keçinin hikayede yer alması gerçek bir cadılar dünyasına giriş yaptığınızı gösterir. Bu film cadılar aleminin kötücül yaratıklarını ve yaşamlarına ışık tutuyor.

Oyuncular: Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie

Yönetmen: Robert Eggers

34. The Perfection (2019)

IMDb: 6.0

Özet: Bu psikolojik korku filmindeki olay örgüsü oldukça karmaşık ve gizemli. Logan Browning ve Allison Williams aynı seçkin müzik okuluna giden iki yetenekli sanatçıdır. Bu ikilinin karşılaşmaları ise bazılarını rahatsız edecektir. 

Oyuncular: Karin Viard, Leïla Bekhti, Antoine Reinartz

Yönetmen: Lucie Borleteau

33. The Conjuring (2013)

IMDb: 7.5

Özet: Paranormal araştırmacılar Ed ve Lorraine Warren, çiftlik evlerinde karanlık bir varlık tarafından ele geçirilen bir aileye yardım etmek için göreve giderler.

Oyuncular: Patrick Wilson, Vera Farmiga, Ron Livingston, Lili Taylor

Yönetmen: James Wan

32. Let the Right One In (2008)

IMDb: 7.9

Özet: Görmezden gelinen ve aynı zamanda zorbalığa uğrayan Oscar, aşık olur. Ancak Eli güzel ama tuhaf bir kızdır. Eli, Oskar’a karşılık verir, ancak Eli’nin yaşamak için başkalarının kanını içmesi gerektiğini fark ettiğinde bir seçim yapmak zorunda kalır.

Oyuncular: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar

Yönetmen: Tomas Alfredson

31. Host (2020)

IMDb: 6.5

Özet: Altı arkadaş, karantina sırasında Zoom aracılığıyla bir seans düzenlemek için bir medyum tutar, ancak işler hızla ters gitmeye başlar. Artık onlarla birlikte bir misafirleri daha vardır.

Oyuncular: Haley Bishop, Jemma Moore, Emma Louise Webb

Yönetmen: Rob Savage

30. The Blair Witch Project (1999)

IMDb: 6.5

Özet: Üç sinema öğrencisi, efsanevi Blair Cadısı hakkında bir belgesel çekmek için Kara Tepeler Ormanı’na doğru yola çıkar . 16 mm kamera, Hi8 video kamera ve DAT kaydedici ile kayda başlarlar. Bu sırada kayda tuhaf ses ve görüntülerin yansıdığını fark ederler. Ancak ormanda kaybolmuşlardır.

Oyuncular: Heather Donahue, Michael C. Williams, Joshua Leonard

Yönetmen: Daniel Myrick, Eduardo Sánchez

29. Halloween (2018)

IMDb: 6.5

Özet: Laurie Strode, Cadılar Bayramı gecesinde çılgın katil Michael Myers’ın şiddetli saldırısından kurtulalı 40 yıl olmuştur. Bir kurumda kilitli kalan Myers, otobüs transferi korkunç bir şekilde ters gittiğinde kaçmayı başarır. Maskeli Haddonfield döndüğünde ise Laurie korkunç bir hesaplaşmayla karşı karşıya kalır.

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak

Yönetmen: David Gordon Green

28. Midsommar (2019)

IMDb: 7.1

Özet: Dani ve Christian ayrılmanın eşiğinde olan Amerikalıgenç bir çifttir. Ancak bir aile trajedisi onları bir arada tuttuktan sonra,Christian yas tutan bir Dani’yi kendisine ve arkadaşlarına katılması için uzakbir İsveç köyünde hayatında bir kez yapılabilecek bir yaz ortası festivalinedavet eder.

Oyuncular: Florence Pugh, Jack Reynor, Vilhelm Blomgren

Yönetmen: Ari Aster

27. Hereditary (2018)

IMDb: 7.3

Özet: Graham ailesinin reisi Ellen vefat etmiştir. Ailesi, atalarıyla ilgili gizemli ve korkunç sırları çözmeye başlar. Böylece kendilerine miras kalmış gibi görünen uğursuz kaderden kaçmaya çalışırken o kadar çok kendilerini onun içinde bulurlar.

Oyuncular: Toni Collette, Milly Shapiro, Gabriel Byrne

Yönetmen: Ari Aster

26. Us (2019)

IMDb: 6.8

Özet: Film, 1986’da genç bir kız ve ailesinin Santa Cruz’da dolaşmasıyla başlıyor. Kız noş kumsalda yürümek için onlardan ayrılıyor ve bir gök gürültüsü ile bulutun yaklaştığını izliyor. Gözleri ana iskelenin hemen dışına çevriliyor ve orada tüm hayatını etkileyecek korkunç bir şey görüyor. 

Oyuncular: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss

Yönetmen: Jordan Peele

25. Suspiria (2018)

IMDb: 6.7

Özet: Dario Argento’nun 1977’deki aynı adlı İtalyan filminden esinlenmiştir. Bu doğaüstü korkunç filmde Berlin’deki prestijli bir dans akademisine kaydolan ancak buranın bir cadılar meclisi tarafından yönetildiğini bilmeyen Amerikalı bir kadının hikayesi anlatılıyor.

Oyuncular: Chloë Grace Moretz, Tilda Swinton, Doris Hick

Yönetmen: Luca Guadagnino

24. The Strangers (2008)

IMDb: 6.1

Özet: Üç maskeli saldırgan tarafından saldırıya uğrayan genç bir çiftin giderek ürkütücü olan hikayesi anlatılıyor.

Oyuncular: Scott Speedman, Liv Tyler, Gemma Ward

Yönetmen: Bryan Bertino

23. It Comes at Night (2017)

IMDb: 6.2

Özet: Ailenin büyüğü ölüm döşeğindedir ve herkesle vedalaştıktan sonra hayata gözlerini yumar. Büyükbabanın cesedinin yakılmasından kısa bir süre sonra aile, asla açılmayacak iki kapının arasındaki “hava kilidi odasında” bir sesle uyanır. Evde biri veya bir şey vardır ama ne?

Oyuncular: Joel Edgerton, Christopher Abbott, Carmen Ejogo

Yönetmen: Trey Edward Shults

22. It (2017)

IMDb: 7.3

Özet: Derry kasabasında yakın zamanda kaybolan çocuk vakaları bulunmaktadır. 1989 yazında kaybolan bir grup çocuğun hikayesi anlatılır. Onlar geri dönmek isteyecek ancak şekil değiştiren şeytani bir varlık ile korkutucu şekilde karşılaşacaklardır.

Oyuncular: Bill Skarsgård, Jaeden Martell, Finn Wolfhard

Yönetmen: Andy Muschietti

21. Final Destination 3 (2006)

IMDb: 5.8

Özet: Bir lise son sınıf öğrencisi, kendisinin ve arkadaşlarının dahil olduğu bir eğlence parkında ölümcül bir roller coaster kazasının olacağını adeta önceden sezinlemektedir. Ancak gizli varlıkların gücünün önüne geçmekte zorlanacaktır.

Oyuncular: Mary Elizabeth Winstead, Ryan Merriman, Kris Lemche

Yönetmen: James Wong

20. The Exorcist (1973)

IMDb: 8.1

Özet: 12 yaşındaki bir kız çocuğu gizemli bir varlık tarafından ele geçirilmişti. Annesi onu kurtarmak için iki rahibin yardımını ister.

Oyuncular: Ellen Burstyn, Max von Sydow, Linda Blair

Yönetmen: William Friedkin

19. Magic (1978)

IMDb: 6.8

Özet: Başarısız sahne sihirbazı Corky, oyununa ağzı bozukbir vantrilok kuklası olan Fats’i ekledikten sonra her şey değişir. Bununlabirlikte, şöhreti arttıkça, Corky’nin zaten kırılgan olan zihinsel durumu,Fats’in kendi iradesini geliştirmiş gibi görünmesiyle bozulmaya başlar.

Oyuncular: Anthony Hopkins(seslendirme), Ann-Margret, Burgess Meredith

Yönetmen: Richard Attenborough

18. From Dusk Till Dawn (1996)

IMDb: 7.2

Özet: Bir bar kavgası sırasında, bar çalışanları kendilerinivampir olarak ortaya çıkarır ve müşterilerin çoğunu öldürür. Richie, SantanicoPandemonium adlı bir striptizci tarafından ısırılır ve ölür, ancak Seth,üzerindeki bir avizeye ateş ederek onu kazığa oturtarak onu öldürmeyi başarır.

Oyuncular: Harvey Keitel, George Clooney, Juliette Lewis

Yönetmen: Robert Rodriguez

17. The Invisible Man (2020)

IMDb: 7.1

Özet: HG Wells’in aynı adlı romanından esinlenilen filmdegörünüşte ölmüş eski sevgilisi tarafından takip edildiğine inanan bir kadınınkarmaşık hikayesi anlatılmaktadır.

Oyuncular: Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

Yönetmen: Leigh Whannell

16. Get Out (2017)

IMDb: 7.7

Özet: Afrikalı-Amerikalı bir adam, beyaz kız arkadaşıyla ilk kez ailesiyle tanışmak için seyahat eder. Garip bir ziyaret olarak başlayan görüşme, aile ve kasaba halkının akıl sağlığını yitirdiği kanısı ile sonlanır. Oradakilerin hayatta kalması için bir mücadele başlar.

Oyuncular: Daniel Kaluuya, Allison Williams, Bradley Whitford

Yönetmen: Jordan Peele

15. The Ring (2002)

IMDb: 7.1

Özet: Rachel Keller, dört genci öldürmüş olabilecek videokaseti araştıran bir gazetecidir. İzledikleri günden bir haftaya kadar herkesinölümüne neden olan o gizemli video kasetine sonunda erişecektir.

Oyuncular: Naomi Watts, Martin Henderson, Brian Cox

Yönetmen: Gore Verbinski

14. Insidious (2010)

IMDb: 6.8

Özet: Tavan arasında gizemli bir olaydan sonra komaya girenoğulları Dalton için yardım arayan bir ailenin sürükleyici hikayesi anlatılmaktadır.

Oyuncular: Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins

Yönetmen: James Wan

13. Parasite (2019)

IMDb: 8.5

Özet: Kim ailesi yarı bodrumda yaşayan, fakir ve umutsuz bir ailedir. Yerel bir pizza restoranı için katlanır pizza kutuları ile geçinmeye çalışan aileyi bir gün zengin komşuları Min-hyuk ziyaret edecektir. Tüm hayatları kan ve ölüm gibi dehşet verici durumlarla değişecektir.

Oyuncular: Song Kang-ho, Sun-kyun Lee, Cho Yeo-jeong

Yönetmen: Bong Joon Ho

12. The Invitation (2015)

IMDb: 6.6

Özet: Bir adam, eski karısının verdiği bir akşam yemeğidavetini kabul eder. Ancak bu eski yaraları yeniden açan ve tuhaf gerilimli birdavet olacaktır.

Oyuncular: Logan Marshall-Green, Emayatzy Corinealdi, Michiel Huisman

Yönetmen: Karyn Kusama

11. Antebellum (2020)

IMDb: 5.7

Özet: Antebellum, Güney Antebellum’da bir köle olarakyaşamaya zorlandığı 19. yüzyıla zaman içinde geri taşınan modern bir siyahkadın olan Veronica Henley’in gerilimli hikayesini konu alır.

Oyuncular: Janelle Monáe, Eric Lange, Jena Malone

Yönetmen: Gerard Bush, Christopher Renz

10. Jaws (1975)

IMDb: 8.1

Özet: Katil bir köpekbalığı Long Island açıklarındaki birsahilde korkunç bir kaosa yol açar. Bu korkunç hayvanı avlamak için yerel birşerif, bir deniz biyoloğu ve yaşlı bir denizci görevlendirilir.

Oyuncular: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss

Yönetmen: Steven Spielberg

9. Ma (2019)

IMDb: 5.6

Özet: Evelyn isimli kadın kendisinde ürkünç bir güç farkeder. Yıllar önce kocasıyla birlikte Çin’den Amerika’ya göç etmiştir. Böyleceyeni bir hayata başlamıştır ancak koşullar onu hayatı kurtaracak bir durumuniçine sokmuştur. Evelyn bundan böyle yaşayabileceği alternatif hayatlarla irtibata geçerek diğer evrenleri çözmeye başlar.

Oyuncular: Octavia Spencer, Diana Silvers, Juliette Lewis

Yönetmen: Tate Taylor

8. What Ever Happened to Baby Jane? (1962)

IMDb: 8.0

Özet: Jane Hudson, aynı zamanda eski bir çocuk oyuncu olantekerlekli sandalyeye bağlı kız kardeşi Blanche’a bakmak için bırakılanyaşlanan bir çocuk yıldızdır. Eski Hollywood’da bir malikanede birlikte yaşayanBlanche, yıllar önce onu sakat bırakan araba kazasında Jane’den intikam almaplanları yapar.

Oyuncular: Bette Davis, Joan Crawford, Victor Buono

Yönetmen: Robert Aldrich

7. Candyman (2021)

IMDb: 5.9

Özet: Film, Clive Barker’ın ‘ The Forbidden ‘adlıkısa öyküsüne dayanan aynı adlı 1992 filminin ve Candyman film serisinindördüncü filminin devamı olarak gösterilmektedir. 1977’de Chicago’da çocuklaraşeker veren ve bu şekerlerin içine jilet yerleştiren bir seri katil aranıyordu.Bu adam filmde ayna sembolizması ile geri dönecek ve intikam isteyecektir.

Oyuncular: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett

Yönetmen: Nia DaCosta

6. The Shining (1980)

IMDb: 8.4

Özet: Jack Torrance karısı ve oğluyla birlikte kışı yalnızgeçirmeyi planlayan bir adamdır. Ve Overlook Hotel’inden yer ayırtır. Ancakotelde eski bir bakıcının karısını ve iki kızını öldürüp intihar ettiğikonusunda söylentiler yayılmaktadır.

Oyuncular: Jack Nicholson , Shelley Duvall ,Scatman Crothersve Danny Lloyd

Yönetmen: Stanley Kubrick

5. Orphan (2009)

IMDb: 7.0

Özet: Bir çift çocuk yapmaya karar verir ancak bebekleridaha doğmadan annenin karnında ölür. Bu nedenle yetimhaneden dokuz yaşındakibir kızı evlat edinirler ancak çocuk giderek şiddetli ve rahatsız edicidavranışlar göstermeye başlamaktadır.

Oyuncular: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

4. The Wizard of Oz (1939)

IMDb: 8.1

Özet: Baum’un Oz Büyücüsü romanından uyarlanan bu filmde teyzesive amcası, üç çiftçi ve sadık köpeği Toto ile bir çiftlikte yaşayan Dorothyadındaki kızın büyülü yaşamı anlatılıyor.

Oyuncular: Judy Garland, Frank Morgan, Ray Bolger

Yönetmen: Victor Fleming, George Cukor, Mervyn LeRoy

3. Ready or Not (2019)

IMDb: 6.8

Özet: Ana karakter Grace kayınvalidesini öldürmek zorundadıreğer öldürmezse ailenin başına çok kötü bir şey gelecektir.

Oyuncular: Samara Weaving, Adam Brody, Mark O’Brien

Yönetmen: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

2. The Hills Have Eyes (2006)

IMDb: 6.4

Özet: Seyahat eden bir aile, medeniyetten uzak bir çölde birgrup mutasyona uğramış yamyama rastlayacaktır.

Oyuncular: Ted Levine, Kathleen Quinlan, Dan Byrd

Yönetmen: Alexandre Aja

1. Malignant (2021)

IMDb: 6.2

Özet: Filmde Annabelle Wallis, öldürülen insanları hayaletmeye başlayan, ancak olayların gerçek hayatta olduğunu fark eden bir kadınıcanlandırmaktadır.

Oyuncular: Annabelle Wallis, Maddie Hasson, George Young

Yönetmen: James Wan

Bu filmleri izlemeye cesaretiniz var mı, bunu bir düşünmelisiniz! Birbirinden heyecanlı ve gerilim düzeyi yüksek hikayeler, vampirler, zombiler …

23 Haziran 2022 - 14:12

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.