Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

Türkiye operasyon başlattı, ses Irak ve Arap Birliğinden geldi! Skandal açıklamalar

Son dakika haberleri… Türkiye’nin terör örgütü PKK’ya karşı başlattığı “Pençe-Kartal Operasyonu” sonrası açıklama yapan Irak Ordusu, Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasına girmesini kınadıklarını, bunun kışkırtıcı bir eylem olduğunu ve egemenlik ihlali anlamına geldiğini belirtti. Bir açıklama da Arap Birliğinden geldi.

Türkiye operasyon başlattı, ses Irak ve Arap Birliğinden geldi! Skandal açıklamalar
41 views
15 Haziran 2020 - 16:47

Son dakika haberleri… Milli Savunma Bakanlığı (MSB) yaptığı açıklamada, terör örgütü PKK’ya karşı, Irak’ın kuzeyinde “Pençe-Kartal Operasyonu”nun başlatıldığını duyurmuştu.

Bakan Hulusi Akar operasyonu karargahtan bizzat yönetirken, operasyona, yurt genelindeki muharip üslerden kalkan savaş uçaklarının yanı sıra, İHA’lar, HİK ile tanker uçakları da katıldı.

PEŞ PEŞE AÇIKLAMALAR

Türkiye’nin operasyonu sonrası açıklama yapan Irak Ordusu, Türk savaş uçaklarının Irak hava sahasına girmesini kınadıklarını, bunun kışkırtıcı bir eylem olduğunu ve egemenlik ihlali anlamına geldiğini belirtti.

Arap Birliğinden yapılan açıklamada ise, Irak’ın kuzeyindeki “Türk askeri operasyonunu kınıyoruz” denildi. Açıklamada, “İster Suriye, Libya ya da Irak’ta olsun, Arap topraklarına Türk askeri müdahalesi, Arap ülkelerinde endişe, ret ve onaylanmama kaynağı haline geldi” ifadeleri kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, 2009 - 2021 ©