Yaşlanmanın saklanamadığı bu iki bölgenin bakımına dikkat! « Haber Ortaköy | Ortaköy'ün haber sitesi…

26 Ekim 2021 - 20:51

Yaşlanmanın saklanamadığı bu iki bölgenin bakımına dikkat!

Son Güncelleme :

14 Ağustos 2020 - 10:09

370 views
1

Günümüzde pek çok estetik uygulamayla yüzdeki kırışıklıklar yok edilirken, boyun ve dekolte bölgesi ise yaşın saklanamadığı iki bölge olarak kadınların korkulu rüyası.

2

Sarkık, kırışık boyun ve gıdı bölgesindeki yağlanma, yüz bölgesinde tek bir kırışık bile olmayan kadınların gerçek yaşını ortaya çıkarırken, son tedavi yöntemleriyle artık bu kabus sona eriyor.

3

Enjeksiyon ve enerji bazlı tedavilerle artık pürüzsüz ve kırışıksız bir boyun ve dekolte bölgesine sahip olmak mümkün.

4

Uzmanlar; yaşlanma etkilerinin en yoğun görüldüğü bölgeler arasında bulunan boyun ve dekolte bölgesinin, hassas ve ince bir cilde sahip olmalarına karşın özen gösterilmeyen iki bölge olduğunu söylüyor.

5

Boyun ve dekolte bölgesi, günlük yaşamda sık tekrarlanan pek çok hareketten etkileniyor; cep telefonu, tablet ve PC kullanımı esnasında boynun öne eğik bir postürde bulunduğu için; bu pozisyonda boyun kaslarının kısalıyor ve kırışıklıklar derinleşiyor.

6

Boyun ve dekolte cildinde elastin lifi sayısının yüze oranla daha az olması yaşlanma etkilerini kolaylaştırıyor.

7

Bu bölgelerde kollajen matrixin tutunacağı yapılar daha zayıf, cilt altı yağ dokusu desteği az ve yüze oranla çok daha fazla baskı altında.

8

Uzmanlar, boyun ve dekolte bölgesindeki yaşlanma belirtileri için kliniklere başvuranların başlıca şikayetlerinin, sıkılık kaybı, kuruluk ve ince çizgiler, kırışıklıklar, sarkık deri ve çift çene (gıdı) görünümü olduğunu söylüyor.

9

Tedavi seçenekleri arasındaki enjeksiyon yöntemleri mevcut. Botoks uygulaması kırışıklıkların açılmasını sağlayıp, boyun ve dekolte cildinin daha gergin ve kırışıksız olmasını sağlar. Kalıcılığı 6 aydır.

10

Mezoterapi (mezolifting)-PRP tedavisinde ise çok ince iğnelerle büyüme faktörleri ve gençleştirici içerikler cilt altına iletilir. Kollajen ve elastik lifler uyarılarak cildin kendini yenilemesi ve neminin artması sağlanır.

11

Dolgu uygulamalarıyla ise hyalüronik asit içeren jel yapıda maddeler kullanılarak derin kırışıklıklar düzeltilip cilt gerilir ve nemlendirilir. Ayrıca gıdı lipoliz tedavisinde de bazı özel sıvılar cilt altına verilerek gıdıda bıirikmiş yağ deposu eritilerek parçalanır ve gıdı ortadan kaldırılır.

12

HIFU (odaklanmış ultrasound), altın iğneli radyofrekans ve fraksiyonel lazer gibi enerji bazlı tedavilerle ciltte ısı hasarı oluşturularak fibroblastik aktivite uyarımı da oluşturulabiliyor. Böylelikle istenmeyen kırışıklıkların yok edilebiliyor.